טוחן אשפה
כללי

טוחן אשפה ועוד גאדג'טים לחיים קלים במטבח

כולם אוהבים לאכול, להוציא מהכלל אנשים עם הפרעות אכילה קשות, אבל הרבה פחות אנשים אוהבים להתעסק במלאכת הכנת האוכל. ספק כי הם עצלנים, ספק כי הם לא יודעים לבשל, ספק כי הם מקרה קולינרי אבוד. לטובתם התפתחה תעשייה שלמה ומשוכללת של גאדג'טים מתקדמים שעושים את החיים במטבח הרבה יותר קלים. גם אנשים שאוהבים לבשל כמובן לא יתנגדו לעשות בהם שימוש.

טובל עוגיות – אם אתם לא רוצים שהאצבעות שלכם חלילה יירטבו בזמן שאתם טובלים את העוגיות שלכם בתה או בקפה, אתם חייבים להשיג לעצמכם טובל עוגיות. מרכיבים עליו את העוגיה, ופשוט טובלים ומוציאים. ממש נוח. זה המוט סלפי של העוגיות.

סכו"ם שכולל עטים – אם ממש אין לכם רגע זמן לאכול כמו בני אדם, ואתם צריכים לעבוד ולאכול תוך כדי, אז יש פיתרון מצוין בשבילכם – עטים שהפקק שמולבש עליהם הוא סכין או מזלג ואפילו כף. מדובר בכלי אוכל מפלסטיק. מעולה כשאתם טובעים בניירת. חפשו לכם באיביי או משהו.

טרונגס (Trongs) – קרה לכם שהחמצתם שיחת טלפון נורא חשובה כי האצבעות שלכם היו מלוכלכות בעקבות אכילת פיצה או סושי או כל דבר שומני שהוא? שני צעירים מארה"ב המציאו לטובת העניין את טרונגס – מדובר במעין "אצבעונים" שהם מחזיקים עשויים מפלסטיק שניתן להלביש על האצבעות ובאמצעותם לתפוס משולש פיצה, להרים ירקות, לטבול צ'יפס בקטשופ וכו'.

מקלות לפופקורן – זה רעיון דיי דומה לקודם. אם אתם שונאים ללכלך את הידיים בשומניות של הפופקורן המקלות הללו נועדו לכם. קצת דומה במראה לצ'ופסטיקס.

מזלג ספגטי – אם גם אתם מסתבכים עם רצועות הספגטי הארוכות והאינסופיות כדאי לכם להצטייד במזלג כזה. יש לו כפתור שכאשר לוחצים עליו מופעל מנוע קטן שגורם לו להסתובב ולמעשה ללפף מסביב למזלג בצורה יפה את הספגטי. ככה אפשר לאכול בלי להסתבך ולהתלכלך. פתרון פשוט אך דיי גאוני.

חביתה על מקל – יש מוצר שנקרא "Rollie" שמיועד להכנת חביתות בקלות וביעילות. זה תפור על מי שהוא ממש מקרה אבוד ומוציא אותו מהחושך לאור. צריך בסך הכול לשים קצת שמן בתוך המכשיר, לשבור פנימה ביצה ובתוך דקות ספורות נשלפת מתוכו חביתה מגולגלת על מקל. הסיבה לגלגול היא שיהיה נוח לחתוך את החביתה ולשים בכריך או בפיתה. על אותו עיקרון ניתן להכין במכשיר הזה גם פנקייקים, קרפים וכדומה. חפשו בחנויות באינטרנט והשיגו לעצמכם את מכשיר הפלאים.

טוחן אשפה – ביותר ויותר בתים בארץ אנשים מתקינים טוחן אשפה. את כל האשפה הנוזלית והמגעילה (ולרוב גם המסריחה) הם זורקים לתוכו, הוא טוחן ומוציא החוצה הכול אל מערכת הביוב. יש היום מבחר גדול של מכשירים משוכללים בשוק. זה פשוט מוצר חובה בכל בית שבו מתעצלים לזרוק את הזבל. את הזבל היבש עדיין צריך לזרוק, אבל לפחות חלק ניכר מהעניין נחסך.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.