אימון אישי

אישה עם כדור בדולח

כיום נפוץ מאוד כל הנושא של האימון האישי. אם עד לא מזמן חשבו אנשים שאימון זוהי מילה הקשורה למשחק כדורגל, או לאימוני כושר, הרי שהיום כולם כבר יודעים, וכמעט כולם גם טעמו את האימון אישי שנעשה עם האדם, על הנפש שלו, ומסייע לו לראות את עצמו באור הנכון ולנצל באופן הנכון את הכלים והידע שברשותו ולהגשים את עצמו באופן המתאים לו ולשאיפותיו.

מהו אימון אישי?

בתהליך האימון האישי יושב המאמן עם המתאמן ומנסה לברר יחד אתו באמצעות שאלות שונות, מה השאיפות שלו, אם זה מתאמן שהגיע לצורך פיענוח ה'עצמי' שלו – לצורך שיפור איכות החיים.

וכשמדובר בייעוץ עסקי, יישאל המתאמן מהו החזון של העסק שלו, לאן הוא שואף להוביל אותו ומה הם החלומות שלו והגדרת המטרות. כאשר התשובות תהיינה ברורות, יוכל המאמן לסייע למתאמן לבנות את התכנית באופן הגיוני ואפשרי. כאשר האדם מודע למכלול הכלים שברשותו, הכישרונות, הידע וכל מה שהוא קבל מבורא עולם, הוא יידע כיצד לנווט אותם ולהוביל את עצמו ואת העסק שלו באופן הנכון.

מה תורם האימון האישי לאדם בפועל?

כפי שהבנו, האימון תורם למתאמן הרבה מאוד מידע על עצמו שלא תמיד הוא היה מודע אליהם בגלל אבק השנים שכיסה עליהם או בגלל שמעולם הוא לא הוציא את אותם הכישורים לפועל והם שכבו ללא שימוש במשך כל הזמן עד שהגיע המאמן ובעזרת המתאמן הצליח להסיר את שכבות האבק ולהסיר את הלוט מעל כל אלו.

המאמן האישי לא יוצר דברים חדשים באדם וגם כמעט ואינו מעניק לו מהכלים שלו. הוא בעיקר פועל על גילוי ה'עצמי' של המתאמן ויחד עם זה בונה עמו תכנית אפקטיבית של השגת היעדים והמטרות אותם שואף המתאמן להשיג. בעזרת האימון מצליח האדם למנף את עצמו ולהגיע רחוק מאוד, אל עבר יעדים עליהם הוא לא חלם כלל שיגיע.

אין ספק שכל מי שיטעם את החוויה יצא עם כלים חדשים ותובנות חדשות לחיים שיסייעו לו לראות את עצמו ואת העולם כולו באור אחר, ולצאת לדרך חיים חדשה וטובה הרבה יותר.