חתולים כוכבי רשת
בעלי חיים ויראלי כללי מחשבים ואינטרנט

סרטונים מצחיקים: כוכבי הרשת הבלתי מעורערים – חתולים!

הם פרוותיים, "קולים", הם מאמצים אותנו ולא להפך אבל בואו נודה באמת – עוד לא הצלחנו לרדת לסוף דעתם. יש כמה אמיתות בלתי מעורערות לגביהם שבאות לידי ביטוי בשפע של סרטונים מצחיקים של חתולים ברשת האינטרנט.

הווטרינר ד"ר ברוס פוגל כתב בצורה מדויקת על יחסי אדם-חתול: "חתולים! יש לנו כלפיהם יחס אמביוולנטי מהול בסקרנות, אלה כמעט יחסי אהבה-שנאה. האהבה שאנו חשים אל מול השלמות האסתטית שלהם, מושכת אותנו להיות במחיצתם. אחרי הכול, החתול הוא אחד מבעלי החיים האציליים ביותר בממלכת החיות בזכות מראהו והדרך שבו הוא מתנועע. העיניים הגדולות של החתול מפתות להשיב מבט. פרוות המשי דורשת ליטוף. התנועה החתולית זורמת כמו לבה נוזלית. כל דבר שעושה החתול מראה לנו, בני האדם, עד כמה אנו מגושמים".

הם אוהבים להיכנס לארגזים, מזוודות, קופסאות, קערות וכלי קיבול מסוגים ובגדלים שונים וללא כל אסטרטגיית יציאה מתוכננת מראש, תוך שהם מניחים שאם הם הצליחו להיכנס לשם בקלות, אז הם בטח יצליחו גם לצאת… ו… וואלה, הם בדרך כלל צודקים.
לא בכדי יש כל כך הרבה סרטונים מצחיקים של חתולים, אנחנו לא לגמרי מבינים אותם, כאמור, מה שכן בטוח הוא שחתולים הם לא כלבים. בניגוד לכלבים שבויתו לפני הרבה מאוד שנים ואנחנו מרגישים שיש בינינו חיבור והבנה הדדית. חתולים, בעיני אנשים בימי הביניים למשל, נחשבו לשליחיו של השטן.

הסרטון הבא מדגים היטב את העובדה שהעדר ההבנה הוא לא רק בין האדם לחתול כי אם גם בין חתול אחד למשנהו:

וגם אם לפעמים נראה לנו שהנה בכל זאת יש להם לב ודאגה אמיתית… אז כוחות טבע גרביטציוניים משבשים הכול…
השוני התהומי שבין גידול חתול לבין גידול של כלב הוא בבחינת עובדה. החבר'ה בסרטון הבא לקחו את זה כמה צעדים קדימה ויצרו סרטון מצחיק במיוחד שממחיש את אותם הבדלים גדולים. לשם הכנת הסרטון הם לא אילפו כלב או אימצו חתול, הם החליטו לשחק בעצמם את התפקידים והתוצאה – סדרה של סרטונים מצחיקים, הנה אחד המדויקים שבהם:

אנחנו שבויים בהנחה שחתולים הם אגואיסטים, חיה שקודם כול חושבת על עצמה. אבל לא פעם הם מצליחים להפתיע אותנו ומצילים אותנו ממי שאנחנו נוטים לחשוב כ"ידידו הטוב של האדם" – הכלב.

תגידו מה שתגידו לחתולים יש יכולות חברתיות. למרות שהם קנאים לעצמאות שלהם הם הופכים לחלק אינטגראלי ממיליוני משפחות מסביב לעולם, אלו יצורים חברתיים שיכולים להפגין אהבה ודורשים אותה בחזרה. הם לומדים מהסביבה ומתאימים עצמם אליה ומגלים התנהגויות שמזכירות לנו הרבה פעמים התנהגויות של חיות חברתיות אהובות אחרות.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.