סדרות אנימציה
ויראלי כללי פנאי

סדרות האנימציה המצליחות של ניר וגלי

הצמד ניר וגלי לא קופא על שמריו ולו לרגע קט. רובינו התוודענו אליהם דרך ארץ נהדרת, עם פינת הליטוף שיצרו, אבל ניר וגלי התחילו להצליח הרבה לפני כן. נכון להיום יש להם יותר מ-40,000 מנויים (והיד עוד נטויה) ולכל סרטון שהפיקו בכישרון רב יש מאות אלפי צפיות. הצמד הנדיר הזה מפליא בסדרות אנימציה רבות ומגוונות, ואיכשהו הסרטונים שלהם מדברים לכולנו.
סדרת הסרטונים – אבודים
סדרת האנימציה "אבודים" מבית היוצר של הצמד נועד לתת תשובה לסדרה האמריקנית המצליחה (בטח ניחשתם…) –אבודים, הסדרה שהשאירה את כולנו עם הלשון בחוץ. גלי וניר עשו לדמויות מעין גיור וכעת הניצולים ניסים ואבנר צריכים להסתדר באי בודד.
ניסים ואבנר צריכים להתמודד עם הבידוד של האי, אבל הם גם צריכים להתמודד אחד עם השני: עם המטען התרבותי השונה, עם תפיסת החיים השונה, עם השעמום, הציפייה להצלה ובמפתיע גם עם הבירוקרטיה שממתינה להם בישראל, לכשיחזרו (אם יחזרו).

לצפייה באבודים – פרק 1:

בפרק 2 בסדרה אבודים אבנר מחפש את המשקפיים שלו, אבל החיפוש לא עוצר את משחק השש בש של ניסים…אז מה באמת קרה למשקפיים של אבנר? התשובה בסרטון הבא:

סדרת הסרטונים – סימה ומשה

סימה ומשה זו עוד סדרת סרטונים נהדרת וחדה של הצמד ובה הם שופכים אור על שאלת משמעות ה"אהבה" – אהבת האדם, אהבת האחר, אהבת קבוצת כדורגל ומציבים תמונת מראה לחברה הישראלית בכל מה שנוגע לאלימות בכלל ואלימות כלפי נשים בפרט. נושאים חשובים ללא ספק שמוצגים בפריזמה בלתי שגרתית תודות לכשרון של צמד היוצרים.

לצפייה בסימה ומשה – פרק 1:

סימה מאוד אוהבת את משה, ומשה (כנראה) אוהב את סימה. אבל האם משה אוהב יותר את בית"ר ירושלים מאת אשתו סימה? ומה עם הגבר הישראלי? הוא רגיש? כל התשובות לשאלות בסרטון הבא.

לצפייה בסימה ומשה – פרק 5:

חם מהתנור

בנוסף, יש סדרת המופת של ניר וגלי – "פינת הליטוף", שכולנו מחכים לה בסוף של ארץ נהדרת. ואם חשבתם שהמלחמה, סליחה, שמבצע צוק איתן עבר מעל הרדאר, אז תחשבו שוב.
פיקוד העורף הישראלי רתם את נבי הארנב המפורסם, מפינת הליטוף, לחידוד הוראות ההתגוננות בעת המבצע. נבי הוא לא הסלב היחידי שנתרם למשימה, גם עופר שכטר, אגם רוטברג, מיכל ינאי, אורי פפר ועוד כוכבים הצטרפו לסרטון ההסברה החמוד הזה.
צפו בסרטון – "סבבה, אפשר, אבל חשוב לזכור":

הזוג הזה משקף עבורנו מלחמות עם אויבים חיצוניים, אבל יותר מהכול הם יוצרים בבואה למלחמות הפנימיות שבתוך החברה שלנו, וכן למאבקיו הפנימיים של האינדיוידואל בעידן החדש וכל זאת בעזרת הומור, מסרים פשוטים וציורים משגעים.

תמונה ראשית: אתר הפטריה

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.