מה ההבדל בין זר לסידור פרחים?

מה ההבדל בין זר לסידור פרחים? ומהם הדברים הבסיסיים עליהם יש להקפיד בהזמנת משלוח של זר?

זר הוא מתנה נפלאה ורעננה להביא כתשומת לב במגוון של הזדמנויות: זרים מביאים לחנוכת בית, למשל, לימי הולדת של חברים או בני משפחה וזרי פרחים אהובים במיוחד בשמחות: לידות, למשל. להבדיל, ישנם זרים שמשמשים להשתתפות באבל, אותם נהוג להביא או לשלוח לבית הקברות, ללוויה או לאזכרה.

אז מה בעצם ההבדל?

זר הוא למעשה אסופה של פרחים שצרורים יחד לצרור – זר. בדרך כלל, זרים פשוטים אינם מסודרים: כל הפרחים אסופים בסרט או גומיה ומוקפים בנייר צלופן, או נייר אריזה אחר. הרעיון הכללי הוא שזר כזה משחררים מהקשירה ואז מסדרים אותם באגרטל או בכלי אחר שיכול להתאים.

יש זרים שאותם מסדרים בחנות בסידור בסיסי: את הפרחים מניחים זה לצד זה בסדר מסוים – לרוב סוגים שונים שמונחים לסרוגין – מוסיפים מה שנקרא "עשב למילוי" או "ירק למילוי" ואוגדים בסרט. סידור כזה לא הופך את הזר לסידור, אבל נותן לו מראה יפה. במצב כזה אפשר גם להעביר את הזר ישירות לאגרטל, בלי לסדר אותו.

סידור פרחים, כמו שכבר ניתן להבין, הוא זר שמסודר בכלי ייעודי, בצורה מסוימת. את הסידור שוזרים בצורה כזו שכל מה שצריך לעשות, הוא להסיר את הנייר המגן עליו ולהניח אותו על השולחן או בעמדת התצוגה. לעיתים קרובות, הכלי בו מסודר ומגיע הסידור הוא כלי לשימוש רב פעמי ומחירו הוא חלק ממחיר הסידור. חנויות פרחים מציעות לרוב מספר אופציות לסידור בכלים שונים, בעיקר אם הסידור מיועד לערב חד פעמי כמו חתונה, כנס או אירוע אחר.

זר פרחים

על מה רצוי להקפיד בהזמנת סידורי או זרי פרחים?

ראשית יש לבדוק את טריות הפרח. אם אתם מזמינים משלוח, עשו זאת מחנות מוכרת ובעלת מוניטין ורצוי כזו שאתם מכירים בעצמכם. פרחים מוחזקים לרוב בקרור ודי נדיר שפרחים נדירים או יקרים מאוד הם באמת טריים. ובכל זאת, בקשו את הזר הטרי ביותר שאפשר לקבל, גם במחיר זה שיהיו בו פרחים פחות אקזוטיים. זר שנובל תוך יומיים שלושה רק גורם לעוגמת נפש והוא פחות אטרקטיבי מזר פחות מפואר, אבל טרי.

הדבר השני החשוב הוא להתאים את הזר למקבל ולאירוע: זר ורדים לחותנת עלול להתקבל בשמחה, אבל גם בהרמת גבה; זר של פרחי חמנייה או זר מעורב יתאים יותר. כדי לדעת מה מתאים יותר או פחות, התייעצו בחנות עם המוכרים.

מצאו חנות פרחים קרובה אליכם מתוך אינדקס>> חנות פרחים B144