חיתוך בלייזר

בין הטכנולוגיות המובילות בשנים האחרונות נקראת טכנולוגיית חיתוך בלייזר, באמצעותה ניתן לבצע חיתוכים על קשת רחבה של חומרי גלם כמו למשל טקסטיל – עור, לבד, תחרות ורקמות למיניהן, מתכות מכל מיני סוגים, פלסטיק, פרספקס, זכוכית, עץ, סיליקון ואפילו פורמייקה.

מגוון בעלי מקצוע ועסקים מתפעלים ממגוון היתרונות ומרמת הדיוק והגימור המושלמת אליה ניתן להגיע באמצעות ביצוע חיתוך בלייזר. נגרים, מעצבי מוצר, מעצבים גרפיים, אנשים העוסקים ביצירה ואמנות אלו ועוד בוחרים שוב ושוב בטכנולוגיה זו. לטכנולוגיית הלייזר יתרונות רבים הכוללים דיוק, רמת גימור גבוהה, זמן הכנה קצר ומחיר נוח.

חיתוך בלייזר- מה ניתן לבצע באמצעותו?

לרוב חברות המבצעות חיתוך באמצעות מכונת לייזר משוכללת הפועלת על ידי תוכנה אותה מכוונים מראש על פי חומר הגלם איתו אנו עובדים, מתמחות גם בתהליך תכנון המוצר כדי שניתן יהיה להגיע לביצוע ברמה גבוהה. כאשר עושים את כל התהליך במקום אחד, הדבר משפיע על התוצאה ורואים את ההבדל. למעשה, חיתוך בלייזר מאפשר לנו לייצר מגוון עצום של מתנות ומוצרים לאנשים פרטיים כמו למשל מוצרים לעיצוב הבית, מוצרי אומנות, שבלנות של אותיות, מוצרי שילוט לבתים ולעסקים עם כתוביות כאלה ואחרות, מתקנים למפיות, אלבומים לעבודת שורשים, חמסות ועוד.

בנוסף, טכנולוגיה זו מתאימה גם לייצור שלל מוצרים לפרסום, שיווק וקידום מכירות לעסקים כמו למשל מחזיק לתפריטים, מחזיקי מפתחות, קייסים לטאבלטים ואייפונים, לוחות שנה, ספלים לשתייה וכדומה. פרט לעובדה שניתן לבצע חיתוכי לייזר, באמצעות המכונה ניתן גם לבצע חריטות על כל מיני סוגים של חומרי גלם.

טכנולוגיית החיתוך בלייזר היא שילוב בין מקצועיות, אמנות, יצירה ומחשבה שמאפשר לנו למעשה להביא לידי ביטוי מגוון עצום של טכניקות וסגנונות עיצוביים כמו למשל טכניקות פופ אפ כאלה ואחרות. מדובר בעולם שלם של צבעים, מרקמים, חומרי גלם וצורות מהם ניתן לייצר כמעט כל דבר שחולמים עליו.

מדובר בכלי נהדר שמאפשר לנו מצד אחד לייצר כמות גדולה של מוצרים איכותיים במינימום זמן ומאמץ ומצד שני משתלם לנו שכן השימוש בטכנולוגיה איננו נחשב ליקר בהשוואה לתהליכי ייצור אחרים.

טרם אתם בוחרים חברה המבצעת חיתוכי לייזר, וודאו כי לחברה יש את הניסיון המקצועי הדרוש, את המכונות הדרושות לביצוע העבודה שאתם צריכים לבצע וכי היא אכן עתידה לעמוד בלוח הזמנים שלכם. מומלץ מאוד לבקש ולראות עבודות אחרות שאותה חברה ביצעה בפועל וכך תוכלו להתרשם מחומרי הגלם איתם החברה עובדת, מרמת הדיוק ורמת הגימור של המוצרים השונים. אם עדיין אין לכם רעיון למוצר, שווה לקבל השראה מאתרי האינטרנט השונים, מתמנות במגזינים ומסרטונים.