מקררים מסחריים לאירוח ושימוש בעסקים

מקררים מסחריים

עד לשנים האחרונות ניתן היה לראות מקררים מסחריים אך ורק בחברות קייטרינג, במסעדות או בתי קפה, שכן הצורך לקרר כמות רצינית של דברי מזון לא נגעה כלל לשוק הפרטי. אז נכון, אין ספק שבמהלך העשורים האחרונים המקררים הפרטיים הלכו ונעשו גדולים יותר ויותר באופן מתמיד ואולי אף מעורר השתאות, אך בכל זאת – ישנו הבדל משמעותי בין מקרר מסחרי לבין מקרר ביתי כשההבדלים המרכזיים נוגעים ליכולת הקירור, נפח הקירור והתצורה הכללית.

כך לדוגמה מקרר ביתי הוא ברוב המוחלט של המקרים מקרר עומד כשבדרך כלל המקרר מופרד לכל הפחות לשני אזורי קירור: מקרר שהטמפרטורה שלו היא ארבע מעלות בממוצע ותא הקפאה. לעומת זאת מקרר מסחרי לא כולל תא הקפאה ואין זה הכרח שיעוצב בצורת מלבן העומד על הבסיס הצר שלו.

השכרת מקררים מסחריים לאירוח

כפי שציינו, עד לא מזמן לא ניתן היה למצוא מקררים מסחריים בדירות פרטיות או בבתים פרטיים, כשהדבר נכון גם בנוגע לבתי ודירות יוקרה. עם זאת, לאחרונה ניתן לראות מדי פעם מקררים מסחריים בבתים פרטיים ודירות פרטיות, אפילו באופן זמני בלבד. הכוונה היא למשל למקררים מסחריים המושכרים באופן נקודתי עבור אירוע רב משתתפים.

האם יצא לכם לארח בעבר משתתפים רבים וכתוצאה מכך נאלצתם לקרר למשל שתייה קלה במקרר של השכנים או להסתכן בקלקול של מוצרי מזון רגישים? אם התשובה היא חיובית, אז חבל שלא ידעתם מראש שכיום קיימת האפשרות לשכור מקררים מסחריים לתקופות זמן קצרות ואפילו לכמה שעות לטובת האירוע בלבד. באופן זה לא צריך לשבור את הראש כיצד להכניס שלוש עוגות יום הולדת (טבעוניות כמובן!), עשרה בקבוקי שתייה קלה וסלטים לתוך מקרר ביתי סטנדרטי אחד.

מקררים מסחריים למסעדות

באופן עקרוני אין חוק האוסר על מסעדה להחזיק מקררים ביתיים, אך אם המסעדה מעוניינת להתרומם מן הקרקע, להצליח ולהתפתח, מוטב כי תוותר מראש על הרעיון הלא מוצלח הזה. חשוב להבין כי מקררים ביתיים כשמם כן הם – נועדו לקרר מוצרי מזון לשימוש ביתי בלבד ובהיקף עבודה ביתי בלבד. כל דבר מעבר לזה – יוביל לתקלות ולבלאי מואץ יותר.

אמנם ניתן כיום לראות לא מעט מסעדות "ביתיות" שמנסות "להסתדר" עם מקררים ביתיים, אך לאורך הזמן התחלופה המהירה של המקררים מובילה למסקנה אחת פשוטה – עדיף להשקיע בשלב הראשוני מעט יותר כסף ולהתחדש במקרר מסחרי איכותי, במקום לבזבז הרבה מאוד כסף לאורך זמן ובכל פעם להתחדש במקרר שפשוט לא מתאים לנפחי העבודה הדרושים.

ואם כבר במסעדות עסקינן, כתבנו לא מזמן על כמה קינוחים מומלצים במסעדות טבעוניות.

נקודות שמומלץ לשים לב אליהן לפני הרכישה

לפני שרוכשים מקרר מסחרי חשוב מאוד לוודא כי יש למקרר אחריות מקיפה וממושכת ככל האפשר, בעיקר על החלקים היקרים כמו מדחס. כמו כן מומלץ לוודא כי אתם רוכשים מוצר תקין ולפיכך יש לדאוג לבדיקת טכנאי מקררים לפני הרכישה. מעבר לכל זה, ודאו כי אתם רוכשים את המקרר מחברה אמינה ובעלת מוניטין והקפידו להימנע מפיתויים והצעות של הרגע האחרון. למדו את התחום, הכינו את שיעורי הבית שלכם וקבלו את ההחלטה המושכלת בנוגע למקרר הנבחר בכובד ראש ובלי לחץ. בהצלחה ושיהיה לכם יום קריר.