סוככים
טכנולוגיה למשרד ולבית

סוככים וחוסכים

בעלי בתים אשר מעוניינים להפחית את ההוצאות על מיזוג אוויר ובד בבד שואפים לשמור על הריהוט שלהם ולהגן עליו מפני קרני השמש החזקות צריכים לשקול הוספת סוככים לבית.

סוכך מקובע, סוכך קסטה או סוכך זרועות – לא משנה באיזה סוכך תבחרו, ביכולתם של סוככים להפחית את השימוש במיזוג אוויר בימות הקיץ ולהביא לחסכון של מאות שקלים בשנה!.

כך על פי מחקר שנערך על ידי איגוד יצרני הסוככים האמריקאי (PAMA). לפי המחקר, האמריקני הממוצע יכול לחסוך עם התקנת סוכך יותר מ-200$ בשנה. מייקל סהלין, מנהל באיגוד יצרני הסוככים סיפר: "סוכך מצמצם משמעותית את החדירה הסולרית מהחלונות והדלתות. ואם תבחן את תוצאות המחקר שלנו תראה שלא מדובר כאן רק בחסכון על הוצאות האנרגיה כי אם גם תורם מאוד לשימור הרהיטים והטקסטיל ומונע מהם התבלות ודהייה, ובתוך כך גם מסייע לנו לשמור על כדור הארץ שלנו. כלומר, אחריות אקולוגית וסוככים הולכים יד ביד ולא ניתן להפריד ביניהם."

סוככים ונהנים

ביירון יורס, יו"ר איגוד יצרני הסוככים הוסיף: "אנשים לא מבינים עדיין שיש לא מעט דרכים נפלאות לשמור על הסביבה וגם לשמור על טמפרטורת נוחות. כאשר אנחנו מדליקים את המזגן בקיץ אנחנו מעדיפים שלא לראות את חשבונות החשמל שלנו כי הם גבוהים. אך אם מוסיפים סוכך שמצל אפשר להוריד את משך הפעלת המזגן וליהנות ממזג אוויר צונן ונעים בתוך הבית".

> צריכים חימום סולארי לבריכה? ליחצו כאן

אין ספק שהמידע שקיבלנו מאיגוד יצרני הסוככים הוא מעניין, אבל החלטנו לא להסתפק בעמדת נציגים המייצגים את יצרני הסוככים. החלטנו לבדוק לעומק את העניין, והלכנו לדבר עם מהנדסים באיגוד המזגנים, וזה מה שהיה להם לומר לנו על הנתונים שהצגנו בפניהם.

"כאשר טכנאים שלנו מגיעים להתקין מזגנים, הם ממליצים ואפילו מפצירים בבעלי בתים וגם בבעלי עסקים להתקין סוככים על סוגיהם השונים במקביל להתקנת המזגן. זה גם ממקסם את היעילות של המזגן וגם תורם לשמירה על כדור הארץ שלנו. סוכך עשוי בד למשל יכול לחסוך מאתנו כ-55% מהחום שנכנס לחלל בשעות שבהן השמש מקרינה ישירות על החלון שלנו מכיוון דרומה. והסוכך יכול לצמצם בכ-70% אם החלון שלנו במערב."

כלומר יש תמימות דעים הן בענף הסוככים והן בענף המיזוג אוויר – הסוכך יכול לעזור לנו לחסוך בהוצאות החשמל, לשמור על הסביבה, להגן על פריטי הריהוט שלנו ולווסת את הטמפרטורה. אז איך נהנים מכל הטוב הזה?

בחירת סוככים:

כפי שציינו בראשית הכתבה יש שפע של סוגי סוככים, כל מה שצריך זה רק לבחור ולהתאים.
יש סוככי זרועות, יש מסוג קסטה, יש סוכך זרועות כפול ועוד. אם ניקח למשל את הסוכך החשמלי שנפתח ונסגר, הרי שהוא מתאים לכל ימות השנה. בקיץ אפשר לפרוס אותו כדי שייצל עלינו ובחורף אפשר לסגור אותו, כך שכל השמש תכנס לחלל. יש סוככים שאין צורך לסגור אותם בימי החורף, כי הם עמידים גם לגשם. יש סוככים ידניים ויש סוככים חשמליים, שכל מה שצריך כדי להפעיל אותם זה לחיצת כפתור קטנה. יש סוככים שנפתחים במלואם או סוככים שנפתחים רק בחלקם ויש סוככים שעושים את הכול ביחד.

יש מגוון רחב של בדים אופנתיים (אקרילי, שמשונית PVC משוריינת או בדי רשת) וגם לא מעט צבעים וסגנונות (אפור, חום, ירוק, לבן, נקודות, פסים, הדפסים וכו'). חשוב להבין שמרבית הבדים של הסוככים עוברים תהליך עיבוד מיוחד שהופך את הבדים לעמידים בפני מים, חום וגם עמידים בפני כתמים.
ומה לגבי המסגרת? כולם ממליצים על מסגרות אלומיניום לסוככים כי הם חזקים, יציבים, אמינים ובטוחים.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *