צילום אישה בהריון
אמנות פנאי

צילומי הריון מפורסמים

אף אחד מאיתנו לא דמיין שצילומי הריון יהפכו לכל כך פופולאריים בשנים האחרונות. היה קשה לנבא את זה, אבל איכשהו הם הפכו ל-MUST עבור כל אישה בהריון.

אם רוצים לשים את האצבע על הרגע שבו חל המהפך אז נראה שצילומי ההריון של דמי מור על שער המגזין "ונטי פייר", סימנו את הפתיחה לטרנד הכי סוחף וקסום שידענו. ואיזה צילומים היא הביאה אלינו; לכתבת השער קראו "More Demi Moore" ואכן ראינו יותר מדמי מור. לבושה בכמה תכשיטים ותו לאו, היא השתקפה אלינו ללא כל בגד, טבעית כשהיא מחבקת את הבטן ההריונית שלה. העולם החסיר פעימה כאשר השער הזה יצא, נשמעו קולות בעד ונגד ולא הפסיקו לדבר על זה במשך שבועות רבים.

היום הדברים נראים לגמרי אחרת. אם איזו סלבריטאית נכנסת להריון ולא מפיצה איזה בוק שמתעד אותו, היא נחשבת למורדת במוסכמות או מוזרה. ואכן מאז אותה תמונה מפורסמת של דמי מור אפשר למצוא שפע של סלבריטאיות שתיעדו והפיצו את צילומי ההריון שלהן.

שאקירה, שאקירה: מי לא מכיר את הזמרת שאקירה, היא לא רק מוכשרת ויפה, היא גם נשואה לשחקן הכדורגל המפורסם פיקה, שמשחק בקבוצה הטובה בעולם – ברצלונה. שאקירה פרסמה תמונות הריון אמנותיות ויפות במיוחד, אם כי מעט דומות לתמונות של דמי מור. התמונות בגוון חום גרגרי כאשר שאקירה במרכז התמונה על רקע חום-ירקרק. בניגוד לדמי מור, שאקירה שלנו אינה ערומה. בד מכסה את פלג גופה התחתון וחזייה מכסה על הטפחיים – שניהם בצבע גוף, כך שזה יכול להטעות. התמונה מרהיבה גם מאחר ושאקירה היא יפיפיה אמיתית, אבל גם תודות לגוונים הטבעיים ששולטים בתמונה.  שאקירה מסרה שאם היא הייתה יכולה היא הייתה עושה לפחות 20 ילדים!!!

קים קארדשיאן: מלכת הסלבס והשערוריות לא מאכזבת גם כאשר היא נכנסת להריון. היא מביאה אלינו כל הריון סדרת תמונות מעניינות אבל אנחנו נדבר על אחת מהן, זו עם הפרווה. בצילומי ההריון של קים קרדשיאן היא במרכז התמונה, כמעט עירומה כשרק פרווה מסתירה את פלג גופה העליון. שערה פרוע בחן, על פניה חיוך, ידה האחת אוחזת בבטן ובידה השניה היא אוחזת בפרווה.

תומאס ביטי: לא לא התבלבלנו, השם הוא שם של גבר, אבל הגוף הוא גוף אישה. לפני שנה וחצי לערך העולם עצר את נשימתו כאשר החלו להתפרסם תמונות שבהן ניצב גבר ובבטנו גדל תינוק. איך זה יכול להיות? יש לזה הסבר הגיוני לחלוטין: תומאס ביטי לא היה תמיד תומאס, הוא טרנסג'נדר שהתחתן עם אישה וחי חיים נורמטיביים לגמרי בארצות הברית. הוא צילם את הבטן שלו והתמונה התפרסמה בכל העולם ועוררה הדים רבים. התמונה יפה מאוד למרות שנראה שלא צולמה על ידי צלם מקצועי. תומאס מצולם בפרופיל על רקע סלון ביתו כאשר הוא עוטה על גופו מכנסיים וגופייה ארוכה, אותה הוא מרים על מנת לחשוף בפנינו את הבטן. יש לו גם שפם קטן כך שהתמונה הזו מעבירה בדיוק את המסר שנועדה להעביר – פלורליזם, ליברליזם ורב תרבותיות.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *