בלש
חדשות ואקטואליה כללי

איתור כספים מגופים ממשלתיים

אם הממשלה חייבת לכם כספים שלא ידעתם על קיומם או ששכחתם מהם, ולא תבעתם את זכאותכם עליהם, הם נותרים בקופות הגופים הציבוריים או הממשלתיים ללא דרישה ונקראים כספים אבודים. מצב זה חל גם על בנקים, חברות אשראי, קופות פנסיה, או קרנות גמל והשתלמות. חברת איתור כספים מסייעת לכם להשיב לרשותכם את הכספים האבודים.

איפה מחפשים כספים אבודים?

שירותים מקצועיים לאיתור כספים אבודים מתבצעים בהתאם לפרטים האישיים שתספקו לנציגי החברה והם יסייעו לכם למצוא את הכספים הרשומים על שמכם בגופים ממשלתיים ובמקורות שונים כגון כספים שלא נדרשו בחברות ביטוח, בקרנות גמל, פנסיה או השתלמות, או אפילו כספי פיצויים או משכורות שלא שולמו.
כך, למשל, אם אתם מאמינים שאתם זכאים לכספים ממעסיקים קודמים שלכם, בגין פיצויים, שכר, פנסיה או קרן השתלמות, נציגי החברה מאתרת את המעסיקים ותובעים בשמכם את הכספים.

זה כולל ביטוחים שונים

חברת איתור כספים מחפשת את חברות הביטוח שבה עשויים להימצא הכספים האבודים שלכם, או קרנות הביטוח שלא דרשתם. חברות ביטוח רבות עשויות להחזיק בכספים של מבוטחים, שנשכחו או אבדו, וחשוב להבין שהשירות כולל גם איתור ביטוחי חיים שהפוליסות שלהן נפתחו גם לפני שלושים שנים והם מוחזקים בחברות השונות עד היום.

אם, למשל, ביטחתם את הבית, אתם עשויים להיות זכאים להחזרים כספיים מחברות הביטוח המחזיקות בפוליסות על שמכם. חברת איתור כספים מאתרת את החברות העשויות להחזיק בכספים הרשומים על שמכם, בהתאם לניירת או המידע שמסרתם לנציגי החברה.

פרשתם לגמלאות וקרנות פנסיה מחזיקות בכספים שלכם

מעסיקים לשעבר הפרישו כספים לקרנות פנסיה על שמכם, וחברת איתור כספים מסייעת לכם לאתר כספים שלא נדרשו גם מחברות שסגרו את עסקיהן או מארגונים בהם סיימתם את העסקתכם ושכחתם לתבוע את כספי הקרן. במקרים אחרים, יתכן שאתם משוכנעים שבגלל שהועסקתם במקום תקופה קצרה בלבד, עדיין לא נפתחה קרן על שמכם, או שהכספים המעטים המצויים בה אינם מצדיקים את טרחת העברת הקרן.

קחו בחזרה את הכספים העומדים לרשותכם בחשבונות בנקים ישנים

יתכן שקיימים כספים אותם לא תבעתם בחשבונות בנקים שונים וישנים, וכוללים חשבונות חסכון או חשבונות של מטבעות זרים. חברת איתור כספים מאתרת את הבנקים בהם עדיין קיימים חשבונות על שמכם ומשיבה לרשותכם את הכספים שעדיין לא נתבעו.

חברות אשראי

ניתן לאתר גם כספים שנמצאים בחברות אשראי שונות, ששכחתם מקיומם או שלא ידעתם שעדיין נמצאים אצל החברות האלו כספים שמגיעים לכם.

קרנות שונות

חברת איתור כספים מאתרת גם ניירות ערך בקרנות בהן השקעתם בעבר ושלא עקבתם אחר הרווחים שמגיעים לכם, עד שכספי ההשקעות שלכם נשכחו.

הנקודה היא שכספים אבודים שייכים לכם

לא משנה היכן הם נמצאים, כמה זמן עבר מאז ששכחתם מהם או איבדתם את עקבותיהם, כספים רבים, לעתים בסכומים גבוהים, ממתינים לכם שתתבעו אותם חזרה לרשותכם. מדי שנה מצטברים מאות אלפי שקלים בחשבונות ישנים אצל חברות וארגונים שונים, ששייכים לאנשים שאבדו את עקבותיהם. וכן. זה כולל מוסדות פיננסיים או ארגונים ציבוריים וממשלתיים. הכספים קיימים בחוץ על שמכם וכל מה שצריך זה לקבל את עזרת המומחים באיתור שמתבצע בהליך קל, יעיל ומהיר.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *