גולש
כללי פנאי

גלישת גלים: מתי בפעם האחרונה עשיתם משהו בשביל עצמכם?

התמחות בגלישת גלים היא הדבר הכי טוב שתוכלו אי פעם לעשות לגוף ולנפש שלכם. למרות שאין כמו טיול בהרים או במדבר, שום חוויה אינה משתווה לגלישה בים.

קייט הוא ספורט שמגלם את כל התשוקות בפעילות אחת, ואם עד היום הבטתם בקנאה מהחוף על הגולשים, והייתם משוכנעים שלעולם לא תוכלו לטוס ככה על הגלים, תתפלאו כמה מהר ההתמכרות לאדרנלין מחליפה את חוסר הביטחון.

אז קנו לעצמכם מעט אומץ, חליפת צלילה טובה וגלשן, וצאו אל הגלים. כי כשתופסים את עקרונות הגלישה, מתמכרים. הספורט הזה תופס אתכם כך שלא תחשבו על שום דבר אחר מלבד להניח לנשמתכם ליהנות מהמסע.

אדם מול הטבע

בין אם אתם אתלטים בכושר גבוה או שעד היום הספורט הכי קשה שלכם היה להושיט את היד מהספה אל שלט הטלוויזיה, אתם הולכים ליהנות, ובטירוף. האוקיינוס משתנה כל הזמן, ואתם מוצאים את עצמכם בתוך יקום חדש ענק שמכניס את כל החיים שעל החוף, לפרופורציות חדשות.

גלישת גלים משנה את התפיסה לגבי החיים. אתם מול פיסה ענקית של הטבע, וככל שאתם מתמחים יותר בקייט, הבילוי שלכם בים משתנה. במקום לרבוץ על כיסא נוח ולקנא בגולשים, אתם יוצאים אל הים ועושים משהו בשביל עצמכם, בכל רגע פנוי, או כשהגלים מספיק גבוהים.

בדומה לכל דבר אחר בחיים – התמדה היא המפתח

אם בהתחלה תהיו מוכנים להישבע שגלישה היא השיטה הבטוחה לטביעה, ככל שאתם מתמחים בספורט זה, החששות מפנים את מקומם למיומנות, והמיומנות מובילה להתרוממות הרוח. לכן הקפידו להתאמן ולהמשיך לגלוש, אחרת תמצאו את עצמכם חוזרים אל מיטת השיזוף כדי לצפות באנשים שיודעים לקחת את החיים צעד אחד קדימה.

גלישת גלים היא ספורט שניתן כל הזמן לשיפור, וככל שאתם נכשלים בו יותר, כך אתם מצליחים יותר.

מודעות פנימית

המבט משקיף ישר אל האופק, והגוף לעולם אינו מפנה את הגב למרחבי האוקיינוס. תשעים אחוזים מתשומת הלב שלכם מוקדשת לסריקת האופק, המתנה וציפייה לגל הבא. כך שהמודעות הפנימית מתפתחת והופכת להרגל בכל תחום בחיים. אתם מפסיקים להסס או להתלבט והופכים להיות החלטיים, בטוחים ומחוברים לעצמכם. שלא לומר מאושרים.

כי הגלים משנים את הנפש והתודעה ומעצבים את הגוף. התמחות בקייט גורמת לכם להפעיל כל שריר בגוף, והטיסה על הגלים מרוממת את הנפש לגבהים שטרם הכרתם.

חוויית הלמידה מתחדשת בכל פעם מחדש

גלישת גלים מלמדת אתכם בהדרגה להתחיל לחתור מהר יותר כדי להגיע עמוק יותר, מתוך תקווה לחתור מעל גל שנראה שהגיע משום מקום. אך רוב הזמן הגלים סובבים אתכם ומתנפצים סביבכם בכל מקום. מצד שני, אל תגזימו. קחו נשימה עמוקה, שמרו על רגיעה ויציבות איתנה על הגלשן, ולא משנה מה קורה, המשיכו לגלוש.

ומה שלא תעשו, אל תניחו להרגלים הישנים, לעצלות או לחוסר הביטחון, לגרום לכם להחמיץ את אחת ההנאות הגדולות של החיים. כי עד מהרה, הגלים יפגישו אתכם עם האדם החדש הזה שתמיד רציתם להיות ועד היום הסתתר עמוק בפנים.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *