מכשיר אידוי
הומור חדשות ואקטואליה טכנולוגיה כללי

השאיפה למצוינות: 5 סיבות טובות לצריכת קנאביס בוופורייזר

למרות שאני צורך קנאביס על בסיס קבוע מאז שנת 2002, התוודעתי אל מכשיר הוופורייזר (נקרא בעברית: מכשיר אידוי) רק בשנה האחרונה. לא ברור למה לקח לי כל כך הרבה זמן, אולי זה בגלל שכל יום הייתי אומר לעצמי: "מחר".

הכל השתנה ביום בהיר אחד, שהחלטתי להתנסות ומאז… אני פשוט לא יכול לחזור אחורה ולגלגל לעצמי ג'וינט. אני משתמש אך ורק בוופורייזר ואני ממליץ מאוד לכל חולה או סטלן לעשות את אותו הדבר. למה?

הנה הסיבות שבעטיין זנחתי את הג'וינטים לחלוטין לטובת מכשיר אידוי.

וופורייזר בריא יותר מסיגריות

יש לא מעט תומכי קנאביס שנוהגים לאמץ מחקרים שהוכיחו כי עישון קנאביס לא נמצא כגורם למחלת הסרטן, ואפילו יכול לעזור במניעתו. אך אם נהיה לרגע כנים לגמרי אז בוודאי נודה בינינו לבין עצמנו שעישון באופן כללי זה רע!. לפי מחקרים אחרים שאני קראתי גם עישון של קנאביס עלול להזיק לנו, ובעיקר לראות שלנו. מה שקורה כאשר אנחנו מעשנים סיגריות קורה גם עם עישון קנאביס; שריפת הקנאביס מייצרת זפת בריאות שלנו ועלולה לסרטן ממש כמו סיגריה.

הזפת הזו יכולה לגרום לברונכיטיס כרוני ובדיוק את הבעיה הזו מכשירי האידוי באים לפתור לנו. הוופורייזרים למעשה מחממים את הקנאביס בטמפרטורה נמוכה  יותר, מונעים חדירת זפת לגוף שלנו אך עם זאת מספקים לנו החומר הפעיל בקנאביס. למעשה, ממחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי הוופורייזרים חוסכים עד כ-95% מהעשן, הנזק והרוע שאנחנו שואפים כאשר אנחנו מעשנים קנאביס בג'וינטים.

עישון

וופורייזר נקי יותר

"תיקח לריאות", "כדי שזה יעבוד תחזיק את זה בריאות כמה דקות", "מצוין שאתה משתעל, החומר יעבוד יותר טוב" – אין סטלן מתחיל או ותיק שלא שמע את המשפטים האלו. בטיפשותי, חשבתי שהם אמיתות אוניברסליות. חשבתי שההשתעלות הנלווית לצריכת קנאביס וקוצר הנשימה הם עסקת חבילה,  לעיתים ייחסתי את זה לפרנויה שמגיעה עם הקנאביס. אבל מאז שהתנסיתי במכשיר האידוי אין לי התקפי קוצר נשימה וגם הפסקתי להשתעל כמו קשיש שעבד כל חייו במכרה פחם. התחושה עם הוופורייזר היא נקיה הרבה יותר.
בגלל שזה דיסקרטי יותר.

יש וופורייזרים גדולים יותר ויש קטנים יותר. אני ממליץ על הקטנים יותר מאחר והם מספקים חוויה יותר דיסקרטית ואינטימית מעישון ג'וינט או סיגריה, במיוחד במקומות ציבוריים. נכון, אם נמצאים קרוב אפשר להריח את ריח הקנאביס עולה ממכשיר האידוי, אך יש הרבה פחות עקבות, פחות ענני עשן והרבה פחות בלגן. מכשירי אידוי מגיעים בצורת עט, ניתן להכניס אותם לכיס בקלות, ויש מקומות שמותר להכניס אותם אליהם בשל האפקט המינורי שהם מותירים בסביבה. אני, למשל, הצלחתי להיכנס להופעה של סנופ דוגי דוג עם וופורייזר (אולי כי זו הייתה הופעה של סנופ, שנחשב לאחד מחלוצי ומובילי הלגליזציה לסמים קלים בעולם).

בגלל שה-High גבוה יותר

לבסוף, נקנח בסיבה חשובה מאוד. אנחנו הרי צורכים קנאביס בגלל תחושת ה-HIGH שאנחנו מקבלים. בשביל זה בכלל התחלנו לעשן קנאביס, לא כן? אז הבשורה שלי היא שתחושת ה"היי" כאשר אני צורך קנאביס באמצעות מכשיר אידוי מעט גבוהה יותר מזו שאני חש כאשר אני מעשן ג'וינטים.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *