ציורי קיר דולפינים
כללי

להפיח חיים בבית עם ציורי קיר

למי מאיתנו שתמיד מחפשים את המשהו המקורי הזה, המשהו המיוחד שיתן טאץ' שונה לבית שלנו ויעשה שמח בכל פעם שנסתכל עליו, קיימים בדיוק הרעיונות מהסוג הפחות סטדנרטי: למשל, ציור קיר.
אני כמובן לא מדברת על אמנות פוסט מודרניסטית שנוצרה ע"י הילד בן ה-3 שהחליט שהטושים והקיר בסלון הם שילוב ראוי והרביץ שם מאסטרפיס שגרם לאמא לבכות ולא מאושר.

אני מדברת על ציורים מקצועיים שהם אמנות לכל דבר, רק שבמקום לתחום אותם במסגרת ולתלות על קיר, האמן מגיע אליכם הביתה ומעורר את הקיר שלכם לחיים, ביצירת אמנות לפי בקשתכם וטעמכם האישי, בגודל הרצוי ובתיאום מושלם עם שאר רהיטי ודיירי הבית.
ציורים כאלה תמיד נתפסים כמשהו מאוד מקורי ומיוחד, קודם היה פה קיר לבן ומפהק והופס! הפכנו אותו למשהו עם המון חיים שכולם מדברים עליו. כן כן, ציור הקיר בסלון שלכם הולך להיות אטרקציה מדוברת בקרב האורחים. תוכלו להעביר ערב שלם עם הזוג מהדירה הסמוכה בליווי קרקרים ויין ולא להפסיק להשוויץ ולהתפאר ברעיון העיצובי המהמם שלכם ששידרג בכמה רמות את היופי של הסלון.
(כמובן שמומלץ לא לחפור על כך יותר מדי כיוון שגם לזוג השכנים יש ילדה חמודה בת 3 שתשמח לבוא למופע מקצה שיפורים על הקיר שלכם עם הטושים החדשים עם הנצנצים שקונים לה בדיוק מחר).

והילד בחדר? הוא מתמוגג מאושר כי ספיידרמן בגודל אמיתי בונה לו קורים מעל המיטה מדי ערב. ואגב, הוא הפסיק לצייר על הקיר בסלון כי עקב המבוכה החליט להעביר את היצירות שלו לבריסטול וצבעי פנדה לעת עתה.

ציור קיר ספיידרמן

זהירות! זה ממכר

סתם, לא באמת צריך להיזהר, הציורים לא נושכים או משהו (בפעם האחרונה שבדקו), הרי מי שאוהב את הקונספט אך טבעי שירצה לפאר את משכנו הפרטי בשלל צבעים וציורים מגניבים. אבל קחו בחשבון שציור קיר הוא המקביל לקעקועים על הגוף. תעשו אחד, תרצו עוד.

זה מתחיל מציור קטן מעל המיטה בחדר ההורים, משהו מעודן, בצבעים רכים ונגיעות אירוטיות (להעלאת רמת השובבות).

ציורי קיר לחדר שינה

זה ממשיך בציור של הדבורה מאיה, או דורה, או נסיכה כלשהי מהאגדות כי הילדה ראתה שבחדר של ההורים מציירים על הקיר ו"זה לא פייר" ו"למה רק לכם מגיע" ו"נו אני גם רוצה!" ופתאום איזה יופי כל החדר שלה נראה כמו קרנבל דיסני.

ציור קיר דורה

אחר כך הילד המתבגר נכנס לדרמה של "אני חייב להרשים בחורות ואין שום דבר אחר בעולם שיגרום לי להיות מאושר חוץ מהציור שיבטא את מי שאני רוצה להיות".

ציורי קיר לחדרי נוער

ומפה לשם אתם מחליטים שהקיר הצפוני בסלון כבר לא מה שהיה פעם אחרי שהעפתם את הויטרינה העתיקה שהייתה פעם של סבתא ויום אחד הבנתם שנמאס לכם להסתנוור מההחזר של האור מכל כלי הקריסטל האלה והחלטתם לשחרר מהבית אנרגיות של בית אבות ולמלא את הקיר ביצירה פסיכדלית שתחזיר אתכם לשנותיכם היפות בסבנטיז.

קונספט לא שגרתי

אכן, ציורי קיר הם קונספט מעט שונה, לא כל אחד מתחבר לרעיון של "לקשקש על הקיר", אבל אם זזים כמה סנטימטרים ימינה או שמאלה מהקיבעון המחשבתי של "איך ועם מה צריך לקשט את הבית", תבינו שיש לכם פה פתח למשהו שהכי תאהבו בעולם.

כל הציורים המשתתפים בכתבה הם פרי מברשתו של אבי בליטשטיין, אמן ציורי קיר ותיק ומוערך

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.