תריסים חשמליים
טכנולוגיה למשרד ולבית

תריסים חשמליים בחזית הטכנולוגיה

בכיתה ח' כאשר כל הילדים בכיתה החלו לגבוה, אני ביליתי עוד שנה וחצי בגובה של ילד בכיתה ד', ורק בסוף התיכון התייצבתי על מטר שבעים ותשע. כשלכל החברים שלי כבר הייתה חברה, אני עוד ניסיתי להבין איך בכלל יוצרים קשר חולין עם בנות המין השני. וכאשר כולם התגייסו לצבא, אני חיכיתי לגיוס שלי במשך שנה. אני מה שנקרא בלועזית ""a Late "Bloomer, מהילדים האלו שמתבגרים מאוחר.

כמו בילדות כך בהתבגרות. גם כאדם בוגר אני לא ממהר לשום מקום וזה בא לידי ביטוי שזמן שלוקח לי לאמץ טכנולוגיות חדשות. כבר שנים שחברים שלי מפצירים בי להיפטר מהתריסים הישנים שלנו ולעבור לתריסים חשמליים, אבל רק לפני שלושה חודשים השתכנעתי. למה? אתם שואלים הנה הסיבות שהביאו אותי לנופף להתראות לתריסים הישנים ולומר שלום וברכה לתריסים חשמליים.

תריסים ונציאניים רגילים למשל מגיעים עם חוטים – החוטים שעליהם ממוקמים שלבי התריסים וחוט ידני שאיתו אנחנו פותחים וסוגרים את התריסים. אחרי שימוש רב פעמי ומתמשך בחוטים אלו החוטים מתחילים להתבלבל בתוך עצמם במקרה הרע או להיתלש במקרה היותר רע. אך כל זה נמנע אם פשוט בוחרים תריסים חשמליים. לא צריך לדאוג לחוטים סוררים או לתריסים עקשניים, כי בלחיצת כפתור אחת קטנה אפשר לפתוח תריסים חשמליים. יתרה מכך, תריסים חשמליים מאפשרים פתיחה וסגירה סימולטנית של כמה תריסים בו זמנית.

לצד הנוחות, תריסים חשמליים קסמו לי בעוד היבט, אני מתכוון לשקט הנפשי שהם העניקו לי, ואם אתם הורים לילדים קטנים בוודאי תבינו על מה אני מדבר. שמעתי במהלך חיי לא מעט סיפורים על ילדים שסגרו את התריסים על הידיים ועל תריסים מפורקים שנפלו על ילדים וחיות מחמד. תאונות שכאלו מתרחשות בעיקר כאשר מדובר בתריסים ישנים. עם תריסים חשמליים אני מרגיש נוח להשאיר את הילדים לבד בבית. התריסים הללו, כאמור, נפתחים בעזרת שליטה מרחוק, הילדים שלי לא צריכים בכלל לגעת בתריסים כדי לפתוח או לסגור אותם וגם אין סיכוי שהם יהרסו את התריסים הונציאניים כשהם יסתבכו בפעם המאה עם החוטים.

כל שעליהם לעשות כדי לפתוח או לסגור את התריסים זה ללחוץ על השלט וזהו. למעשה, אני מרגיש הרבה יותר בטוח להשאיר את הילדים לבד בבית עם התריסים החשמליים, כי הם מספקים הגנה טובה יותר ובידוד טוב יותר.

עוד סיבה טובה שגרמה לי לעבור לתריסים חשמליים היא שמגוון אפשרויות תפעול עומדות לרשותי. יש אפשרות לחבר תריסים חשמליים לתקע חשמלי, יש אפשרות להשתמש בסוללות (אני משתמש בסוללות בחדרי הילדים וגם בחדר האמבטיה שהוא חדר רטוב בעיקרו). אך יש אפשרות להשתמש גם באנרגיה סולרית וכך גם לשמור על הסביבה.

לבסוף אי אפשר שלא להזכיר שוב את השליטה בתריסים החשמליים. יש מגוון אפשרויות לשליטה בתריסים. ציינו את השלט, אך יש מספר סוגים של שלטים. יש שלט עם ערוץ אחד בעזרתו ניתן לשלוט בחלון אחד או בכמה חלונות בו זמנית. יש שלטים רב ערוציים שמאפשרים תכנון של כ-5 תרחישים שונים סימולטנית לחלונות שונים בבית. ובנוסף יש גם אפשרות לקבוע בעזרת טיימר אוטומטי פתיחה וסגירה בשעות קבועות במהלך היממה.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *