הופעה חיה
אמנות הומור ויראלי מוזיקה פנאי

צמרמורת: 1000 מוזיקאים לומדים לעוף עם הפו פייטרס

מי שהיה נער בשנות ה-90 היה יכול עד לא מזמן רק להתרפק על מה שהיה פעם. מוסיקת הגראנג' ששלטה בשנות ה-90 והביאה אלינו מתנות קטנות כמו אדי וודר (יבדל לחיים ארוכים), קורט קורביין (ז"ל) וכריס קורנל (ז"ל), נראתה כדועכת ורק מדי פעם עוד להקת רוק בסגנון גראנג' ניסתה לקום לאורך השנים, אך נראתה כמו ניסוי זול או חיקוי לא מוצלח.

היום אנחנו בני דור הגראנג' מוצאים את עצמנו מתרפקים על הנוסטלגיה אך במקביל גם רצים לכל הופעה שקשורה בצורה זו או אחרת לימים ההם. השיא הגיע כאשר תוכנית הרדיו המפורסמת מאוד בקרב בני הדור הזה, "נותן ברוק", החליטה לעשות קמפיין להבאת פרל ג'אם (Pear Jam) לישראל, כאן אצלנו בשנות ה-2000. אדי וודר, סולן הלהקה, אינו מגיע לישראל מתוך מניעים פוליטיים (כיבוש וזה…) ומועדון המעריצים הישראלי עשה לא מעט מחוות על מנת לגרום לפרל ג'אם האגדית להגיע לישראל.

נראה שאדי וודר לא התרשם במיוחד מהקליפים, הסרטונים, השיתופים, הלייקים והיוזמות – והוא לא הגיע אלינו לישראל. אבל זה שלא הלך לנו, הישראלים, לא אומר שזה לא הלך במקומות אחרים. הנה תראו את האיטלקים….

בשנת  2015 כ-1000 מעריצים של להקת הגראנג' פו פייטרס  החליטו אף הם שהם מעוניינים להביא את להקת הגראנג' פו פייטרס לאיטליה, וליתר דיוק להביאם לעיר האיטלקית ססנה (Cesena). כדי לשכנע את הלהקה הם החליטו לעשות מחווה גדולה, מה זה גדולה? ענקית!

הם אספו כ-1000 נגנים ומעריצים שמוכנים לשיר, וביצעו את אחד הלהיטים המופלאים ביותר של הלהקה – Learn To Fly. התוצאה: מצמררת ממש. איזו עוצמה יש להמון…

הנה תראו בעצמכם….

על ההפקה הזו עמלו יותר משנה. זה אכן לא פשוט לאחד ולסנכרן כל כך הרבה נגנים וזמרים חובבניים וליצור כזו הרמוניה עוצמתית. הם אפילו מציינים זאת בסוף הקליפ. עוד ניתן לראות בסוף הקליפ את פנייתם הישירה ללהקה בבקשה שיבואו להופיע בעיר האיטלקית ססנה.

בתוך שעות סרטון המחווה הזה הפך לויראלי. הוא שבר את האינטרנט ממש. והתגובה של חברי להקת הפו פייטרס לא איחרה להגיע. לאחר שהם ראו את הקליפ המושקע, השיבו חברי הלהקה בטוויטר “Ci vediamo a presto, Cesena” שזה בתרגום חופשי "נתראה בקרוב, ססנה". דייב גרוהל, הסולן של הפו פייטרס, בהחלט היה רציני ואכן כמה שבועות לאחר מכן הפו פייטרס הופיעו בססנה, איטליה. הם ניגנו סט של 27 שירים מהרפרטואר שלהם וכמובן שאת המופע הם התחילו עם השיר “Learn to Fly”-

גרוהל ולהקתו היו אסיר תודה לכל המעריצים והוא נאם ארוכות. אפשר לראות את מונולוג התודה, התשואות וההתרגשות בסרטון כאן:

אז לכל אלו שהספידו את הרוק, הנה לכם עוד הוכחה הוא חי, קיים ובועט. כי המוסיקה מתחילה היכן שהמילים נגמרות.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *