ציוד משרדי
כללי למשרד ולבית

נתפסה על חם כנופיית גנבי ציוד משרדי בפתח תקווה

בשקט בשקט, בהיסח הדעת, הם במקרה הטוב משאילים מעובד אחר את העט שלו, ו"שוכחים" להחזיר. לפעמים זה קורה במהלך ישיבה שבה הם נתקעו בלי עט, ולפעמים סתם כך במסדרון. לאחר מכן אותו עובד שנשדד לאור יום מגיע אליי מבולבל ונבוך, ומבקש ממני עט חדש, ואם אפשר אז שניים, כי הוא למד את הלקח.

במקרה הרע, הם מנצלים הזדמנות שבה אני מאבדת קשר עין עם עמדת הקבלה כי בדיוק ירדתי לעשן או הכנתי קפה לבוס, ולוקחים מבלי רשות עט או מרקר מהשולחן שלי. יש כאלה שאף מגדילים לעשות ושולחים יד אל מגירת הקסמים שבה אני מאחסנת את האוצר השמור ביותר של המשרד: עטים, מהדקים, סיכות שדכן והקרם דה לה קרם – פתקיות ממו.
קשה לי להכריע מה נגמר אצלנו במשרד מהר יותר – כלי הכתיבה או עוגיות העבאדי. בכל מקרה, כמעט כל שבועיים אני נאלצת לבצע הזמנה מחודשת של מלאי, ובחנות כבר צוחקים שאנחנו הלקוח מספר אחד של ציוד משרדי בפתח תקווה. ולא, זה ממש לא מצחיק, כי מנהלת החשבונות כבר זרקה לי פה ושם מילה על התייעלות, קיצוצים בעלויות, ועל זה שאני לא מספיק קשוחה עם העובדים.
אני ממש נקרעת בין הפטיש לסדן, בין להעמיד את הפושעים הללו על חטאם לבין לצאת מאוד לא אדיבה בעיני מנהלים בכירים במשרד. בעייתי מאוד. אם בסוף יפטרו אותי, זה יהיה ממש כמו במשפטים שבהם הרוצח ממשיך להסתובב חופשי בעוד אדם חף מפשע מבצע את העונש במקומו.

ואז גמלה בי ההחלטה, אני הולכת להילחם בתופעה ויהי מה! השארתי את מצלמת הטלפון שלי דלוקה בכל פעם שנטשתי את העמדה כדי שהיא תתעד את מעללי העובדים. כשהצטבר אצלי אוסף עדויות מרשים, העברתי אותן למנהלת כוח האדם. היא הגדילה לעשות וכינסה את כל העובדים בחדר הישיבות.

"היום אנחנו הולכים לצפות בסרט", היא אמרה לעובדים המסוקרנים. במהלך סרט בן רבע שעה צפו העובדים בעצמם גונבים ציוד משרדי ומיותר לציין שזה היה מחזה מאוד מביש. בשלב הבא נכנסה מנהלת החשבונות לחדר והציגה לעובדים את ההפסד הכספי הכרוך במעשים כאלה. הוסבר להם כי בישראל אולי מתייחסים לדברים כאלה יחסית בקלות דעת, אבל בארצות הברית ובאירופה מעשים כאלה נחשבים לגניבה מן המעביד ומכאן שמדובר בעבירה פלילית. מבוכה גדולה השתלטה על הנוכחים. חלק שלחו אליי מבטים מתנצלים.
מאז חשיפת "הכנופיה" המצב דיי השתפר, אבל חבל שהיה צורך להגיע למהלכים כאלה. כשאתם משאילים רכב או טלפון מחבר אתם מחזירים, נכון? אז למה כשמדובר בעטים זה שונה? לא צריך להקים יחידת עלית שתערוך סיורים במשרדים ותעצור חשודים או לאכוף באמצעות ענישה חמורה. בסך הכול, צריך להיות בני אדם.

המאמר נכתב בשיתוף עם מיטב ציוד משרדי – www.metav.co.il