כללי משפחה עסקים

3 עובדות על ביטוח חיים שיחסכו לכם כסף ויעשו סדר בראש

לרובנו יש ביטוח חיים מסוג כלשהו. כך לדוגמה: אם יש לכם משכנתא, אז יש לכם גם ביטוח חיים למשכנתא, שכן הבנקים מחייבים נוטלי משכנתאות לרוכש ביטוח מסוג זה. אולי יש לכם גם ביטוח חיים מסוג ריסק, שעשיתם ביוזמתכם הפרטית. 

כך או כך, יש כמה סוגיות בנושא של ביטוח חיים שרבים לא מודעים אליהן וזה חבל, כי אם מכירים אותן גם ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף וגם אפשר ליהנות מכיסוי ביטוחי נרחב יותר.

עובדה #1: ביטוח חיים למשכנתא אינו מבטיח פיצוי כספי למשפחה במקרה של מוות הוא מבטיח פיצוי לבנק

נוטלי משכנתאות רבים סבורים כי אם יש להם ביטוח חיים למשכנתא אז במידה ואחד מבני הזוג, חלילה, ימות –  בן הזוג שנותר יקבל סכום כספי גבוה מחברת הביטוח בה הם מבוטחים בביטוח חיים למשכנתא.

ובכן, זו טעות. בביטוח חיים למשכנתא המוטב (זה שיקבל את הכסף מהביטוח) הוא הבנק במידה ואחד מבני הזוג נפטר. כאשר רוכשים ביטוח חיים למשכנתא חברת הביטוח למעשה מבטיחה את המשך תשלומי המשכנתא במקרה של מוות, וכספי הביטוח מועברים ישירות אל הבנק.

במידה ומעוניינים בביטוח חיים עבור בן הזוג, כזה שיבטיח סכום כסף גדול למשפחה – יש לרכוש ביטוח חיים מסוג ריסק (Risk). ביטוח חיים מסוג ריסק הוא ביטוח פרטי ויש למבוטח יכולת לשלוט ולקבוע את דמי התשלום החודשיים ואת גובה הסכום הכספי שבן הזוג יקבל.

בעוד שבביטוח חיים למשכנתא אין שליטה בסכום הפיצוי או על גובה הסכום החודשי שנשלם, מאחר שמחיר הביטוח נגזר מנתוני המשכנתא: גובה המשכנתא ותקופת ההחזר של המשכנתא.

תעריפי ביטוחי חיים לנשים הם על פי רוב זולים יותר מתעריפי ביטוח החיים של גברים

עובדה #2: רכשתם ביטוח חיים לפני חודש פברואר 2019? כנראה מגיעה לכם הנחה של עד 30%!

האחראים על ענף הביטוח באוצר הורו בפברואר 2019 לכל חברות הביטוח, ללא יוצא מן הכלל, להוזיל את תעריפי ביטוחי החיים. כלומר, להפחית את התשלום החודשי שמבוטחים משלמים. ותוצאה לא איחרה להגיע. נכון להיום מבוטחי ביטוח חיים מסוג ריסק יכולים ליהנות מהנחה של עד כ-30% בתשלום החודשי, כך שמדובר בחסכון משמעותי בהוצאות החודשיות על ביטוחים.

איך נהנים מעד 30% הנחה?

זה די פשוט. מבקשים מחברת הביטוח לעדכן את פוליסת הביטוח לתעריפים המוזלים החדשים. לחלופין, מעבירים את ביטוח החיים לחברה שמציעה את ההנחה הגדולה ביותר. למעשה לא חייבים להרים טלפון או להיפגש פיזית עם סוכן הביטוח.

ניתן ליהנות מההנחה בביטוחי חיים דרך חברות ביטוח אונליין, שגם משוות עבורנו ביטוחי חיים בין כל חברות הביטוח הגדולות וגם מעבירות אותנו באופן אוטומטי לחברת הביטוח המשתלמת ביותר עבורנו.

שימו לב, חברות הביטוח לא מוזילות באופן אוטומטי את תעריפי ביטוח החיים. צריך לבקש זאת בעצמנו. אם בדרך הארוכה על ידי שיחה עם סוכן הביטוח או אם בדרך הפשוטה והקצרה – באמצעות אתרי ביטוח חיים אונליין.

עובדה #3: לרוב, נשים משלמות פחות על ביטוחי חיים

הנה עובדה שנשים רבות כלל לא מודעות אליה. תעריפי ביטוחי חיים לנשים הם על פי רוב זולים יותר מתעריפי ביטוח החיים של גברים. 

מדוע?

חברות הביטוח מציעות תעריפים זולים יותר לנשים מאחר שנשים נוטות לדאוג לבריאות שלהן, לטפל בעצמן ומודעות יותר לגופן בהשוואה לגברים. לכן גם תוחלת החיים של נשים ארוכה יותר מזו של גברים. ומאחר שנשים חיות יותר שנים, חברות הביטוח הוזילו את ביטוחי החיים לנשים.  

חשוב שנשים ידעו עובדה זו מאחר שנשים כיום שותפות מלאות להכנסה של משק הבית (הן מהוות כמחצית מההכנסות של משק הבית במשפחות עם 2 בני זוג), ואם הן נפטרות, חלילה, מחצית מההכנסה של משק הבית נעלמת כליל. 

ואם מדובר על אימהות יחידניות, המהוות את מקור ההכנסה הבלעדי של משק הבית, ביטוח חיים קריטי עוד יותר. חשוב שיהיה לילדים פיצוי כספי הולם שיאפשר שמירה על רמת החיים שלהם במקרה שמקור ההכנסה היחידי של המשפחה, לא עלינו, ימות.

שירלי קרביץ
שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין בלוגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *